حذف شرط: How Bill Gates Made Microsoft How Bill Gates Made Microsoft

توضیحات محصول

ویلیام هنری گیتس سوم (متولد 28 اکتبر 1955) یک کارگردان آمریکایی، سرمایه گذار، نویسنده، بشردوستانه، بشردوستانه و بنیانگذار اصلی شرکت مایکروسافت است. گیتس در طی دوران حرفه ای خود در مایکروسافت جایگاه رئیس، مدیرعامل و معمار اصلی نرم افزار را در بر داشت، در حالی که تا ماه مه 2014 بزرگترین سهامدار سهامدار است.

حذف شرط: How Bill Gates Made Microsoft How Bill Gates Made Microsoft

در سال 1975، گیتس و پل آلن مایکروسافت را که بزرگترین شرکت نرم افزاری کامپیوتر در جهان بود تبدیل کرد. این شرکت را به عنوان مدیر اجرایی به عنوان رئیس اجرایی هدایت کرد تا زمانی که در ژانویه سال 2000 قدم برداشت، اما به عنوان رئیس خود باقی ماند معمار اصلی نرم افزار برای خود. در ژوئن 2006، گیتس اعلام کرد که او از کار تمام وقت در مایکروسافت برای کار نیمه وقت و کار تمام وقت در بنیاد بیل و ملیندا گیتس که در سال 2000 تأسیس شد، تغییر خواهد کرد.  او به تدریج وظایفش را به ری اوزی و کریگ مندی انتقال داد. او در فوریه 2014 به عنوان رئیس مایکروسافت رفته و یک پست جدید به عنوان مشاور فناوری برای حمایت از مدیر عامل جدید Satya Nadella را به عهده گرفت.

حذف شرط: How Bill Gates Made Microsoft How Bill Gates Made Microsoft

گیتس یکی از کارآفرینان شناخته شده انقلاب کامپیوتر شخصی است. او برای تاکتیک های تجاری خود مورد انتقاد قرار گرفته است، که ضد رقابتی در نظر گرفته شده است. این نظر توسط احکام دادگاه های متعدد مورد تایید قرار گرفته است.

از سال 1987، گیتس در فهرست ثروتمندترین افراد جهان فهرست شده است، فهرستی از ثروتمندترین افراد مستند شده است، به غیر از فهرست و رتبه بندی در برابر کسانی که ثروت دارند و نمی توانند کاملا مشخص شود. از سال 1995 تا سال 2017، وی فوربز را به عنوان ثروتمند ترین فرد در جهان به جز چهار سال از آن نگه داشت و از ماه مارس 2014 تا ژوئیه 2017 آن را به طور مداوم با اعداد خالص 89.9 میلیارد دلار در اکتبر 2017 حفظ کرد. با این حال، در 27 ژوئیه 2017 و از اوت 27، 2017، او توسط بنیانگذار و مدیر عامل آمازون جف بیسوس، که در آن زمان ارزش خالص 90.6 میلیارد دلار بود، پیشی گرفت.

حذف شرط: How Bill Gates Made Microsoft How Bill Gates Made Microsoft

گیتس بعدا در دوران حرفه ای خود و از زمان ترک مایکروسافت، تعدادی از تلاش های بشردوستانه را دنبال می کرد. او از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس مبلغ هنگفتی را به سازمان های خیریه و برنامه های تحقیقاتی علمی اختصاص داد. در سال 2009، گیتس و وارن بافت تاسیس تعهد دادن، که در آن آنها و دیگر میلیاردر ها متعهد به حداقل نیمی از ثروت خود را به بشردوستی اختصاص داد. این بنیاد برای نجات جان انسانها و بهبود سلامت جهانی تلاش می کند و با ریشه یابی بین المللی فلج اطفال همکاری می کند. در تاریخ 17 فوریه 2018، گیتس ارزش خالص 91.7 میلیارد دلار داشت و او را ثروتمندترین فرد جهان در پشت بسوس می دانست.

بررسی نظرات Reviews

    You must log in to submit a review.