Ted Presentation

توضیحات محصول

اینبار در بانک زبان برای شما زبان آموزان و علاقه مندان به فراگیری زبان انگلیسی، مجموعه از چندین سخنرانی برتر TED را تهیه کرده ایم.

سایت تد (TED) چندان جدید نیست. مجموعه تد در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد اما سمینارهای دوره‌ای که در سایت تد منتشر می‌شود از سال ۱۹۹۰ شکل گرفت. TED مخفف سه کلمه است: Technology و Entertainment و Design. تکنولوژی و سرگرمی و طراحی، اگر چه در طول زمان فعالیت‌های TED به این حوزه‌ها محدود نشد. شکل اجرای برنامه‌های سایت تد معمولاً اشاره به تحقیقات و دانش و فرهنگ در قالب داستان گویی است.

Ted Presentation

بسیاری از بزرگان سیاست و اقتصاد و همینطور تعداد زیادی از برندگان جایزه‌ی نوبل، تا کنون در این برنامه سخنرانی کرده‌اند. در حال حاضر  حدود 2000 سخنرانی در سایت TED وجود دارد و سه سال پیش، اعلام شد که مجموع تعداد نمایش سخنرانی‌های تد، از یک میلیارد مرتبه گذشته است. اگر چه بسیاری از ویدئوهای سایت تد دیدنی هستند اما اگر قرار به انتخاب باشد، ما ویدئو‌های زیر را برای شما توصیه می‌کنیم:

رهبران بزرگ چگونه انسانها را وادار به عمل می‌کنند؟ در این سخنرانی، در مورد مفهوم انگیزه‌ی انسانها بحث می‌شود و اینکه چرا انسانها کار خاصی را انجام می‌دهند یا انجام نمی‌دهند. هر انسانی برای خودش چرایی دارد و هر سازمانی هم برای خودش چرایی دارد. تنها وقتی این دو همسو باشند تحولات بزرگ دیده می‌شوند. وقتی ما انسانها را صرفاً بر اساس رزومه انتخاب می‌کنیم آنها برای پول کار می‌کنند. اما وقتی بر اساس انگیزه انتخاب می‌کنیم آنها با تمام جانشان کار خواهند کرد.

معمای انگیزش نام سخنرانی دنیل پینک است که از پرطرفدارترین و آموزنده‌ترین ویدئو‌های TED محسوب می‌شود. در این سخنرانی آموزنده دنیل پینک توضیح می‌دهد که مکانیزم پاداش و حقوق و پورسانت که ما به کارمندان خود می‌دهیم نه تنها در بسیاری از موارد اثربخش نیست بلکه می تواند اثرات منفی هم داشته باشد. او در مورد اشتباهات ما در حوزه‌ی مدیریت انگیزه دیگران، گزارش تحقیقات متعدد را با شوخی و طنز توضیح می‌دهد.

 

سخنرانی‌های برتر TED؛ زبان بدن شما بیانگر خود شماست

 

هشت راز موفقیت یک سخنرانی سه دقیقه‌ای از ریچارد جان است. جدای از مفهوم زیبای این سخنرانی، معمولاً آن را به عنوان الگویی برای آموزش سخنرانی معرفی می‌کنند. او هفت سال تحقیقات خود در حوزه رضایت و موفقیت را در سه دقیقه ارائه کرده است!

Ted Presentation

زبان بدن شما مشخص می‌کند که چه کسی هستید. در مورد زبان بدن، حرف‌های مختلفی گفته شده و تشخیص مرز بین واقعیت و خرافات در آن چندان ساده نیست. اما در این ویدئو‌ی آموزنده، امی کادی، استاد دانشگاه هاروارد حقایقی علمی و زیبا را در خصوص کاربرد زبان بدن برای تغییر رفتار و احساس ما توضیح می‌دهد.

اگر جزو افرادی هستید که مدام دست-به-سینه و سربه‌زیر می‌ایستید، با دیدن ویدیوی سخنرانی خانم «امی کادی» (Amy Cuddy) برای این عادت خود راه‌حلی پیدا خواهید کرد. «امی کادی» یک دانشمند علوم اجتماعی است و نظریات جالبی در مورد «زبان بدن» (body language) مطرح کرده است. او از اهمیت زبان بدن می‌گوید و نقش آن را در ارتباط با موفقیت‌های‌مان کاملا پررنگ می‌بیند. به‌طور حتم پس از دیدن این ویدیوی ۲۰ دقیقه‌ای کمی استوارتر راه خواهید رفت و صاف‌تر بر روی صندلی خواهید نشست! او در سخنرانی‌اش به ما گوش‌زد می‌کند که حتی اگر اعتمادبه‌نفس کافی نداریم، با موقعیت بدن و حرکات خود وانمود کنیم که اعتماد به نفس‌مان بالاست. بر اساس مطالعاتی که خانم کادی انجام داده، این وانمودکردن باعث می‌شود سطوح هورمون‌های تستوسترون و کورتیزول در مغز تغییر کرده و درنهایت به موفقیت فرد منتهی شود. این ویدیوی جالب و آموزنده را از دست ندهید.

کلمه‌ی اختصاری TED از یک سه کلمه‌ی فناوری (Technology)، سرگرمی (Entertainment) و طراحی (Design) ریشه گرفته است. TED در واقع به مجموعه‌ای از کنفرانس‌های سخنرانی گفته می‌شود که در آن هر یک از سخنرانان در حدود ۲۰ دقیقه یک ایده‌ی جالب را برای مخاطبان خود مطرح می‌کنند. در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰۰ سخنرانی به سبک TED بر روی شبکه اینترنت وجود دارد. ما قصد داریم محبوب‌ترین سخن‌رانی‌های TED را به شما معرفی کنیم.

در ادامه میتوانید بخش هایی از سخنرانی های تد را در بانک زبان مشاهده نمایید.

 

 

 

بررسی نظرات Reviews

    You must log in to submit a review.