آموزش زبان

توضیحات محصول

1. گوش دادن به بسیاری از زبان انگلیسی

آنچه علم می گوید:

دانشمنداني كه زبان را مطالعه مي كنند يك واژه خاص براي يكي از راه هاي يادگيري زبان هستند: يادگيري زبان ناخودآگاه يا ضمنی. این نوع یادگیری زمانی رخ می دهد که ما حتی سعی نمی کنیم.

این اتفاق نمی افتد با نشستن در یک میز و مطالعه قوانین بیش از بیش. در عوض، زمانی اتفاق می افتد که ما انگلیسی های زیادی را می شنویم و زمانی که توجه زیادی به آن ها نمی کنیم. صدای انگلیسی در پس زمینه است و مغز شما به طور خودکار صداها، لهجه ها، کلمات و گرامر را جذب می کند، حتی اگر به خوبی گوش نکنید، صحبت کنید یا یادداشت نزنید.

چیز دیوانه این است که ما از گوش دادن یاد میگیریم، حتی اگر ما نمیتوانیم معنی کلمات را درک کنیم. مطالعه پس از مطالعه نشان می دهد که این امکان وجود دارد که مردم با گوش دادن به این زبان هر زبان را یاد بگیرند. ما حتی می توانیم زبان های تقلبی (که دانشمندان برای تحقیقاتشان می آیند) فقط با گوش دادن به مردم صحبت کنند.

به این دلیل است که وقتی به زبان ما می شنویم الگوهای را گوش می کنیم. این روش طبیعی تر برای یادگیری-بچه ها این کار را تمام وقت انجام می دهد. در مورد آن فکر کنید وقتی بچه ها خیلی، خیلی جوان هستند، نمیتوانند حرف بزنند آنها فقط می توانند گوش کنند آنها زمان زیادی را صرف گوش دادن می کنند تا بتوانند به طور کامل درک آنچه گفته می شوند و قبل از اینکه بتوانند از زبان خود استفاده کنند.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

به عنوان زبان انگلیسی به همان اندازه که می توانید گوش دهید. دائما گوش کنید هر زمان که می توانید، اطمینان حاصل کنید که چیزی در زبان انگلیسی در اتاق شما، در دفتر خود و یا در هدفون های خود دارید.

سازمان دیده بان تلویزیون انگلیسی، گوش دادن به موسیقی انگلیسی و گوش دادن به کتاب های صوتی به زبان انگلیسی. به مکان هایی بروید که می توانید بشنوید زبان مادری با یکدیگر صحبت می کنند. به همان اندازه که می توانید صحبت کنید، گوش دهید شما لازم نیست به گوش دادن به دقت گوش دهید، فقط می توانید راه رفتن، لذت بردن از مناظر، غذا ها، خواندن یک کتاب، تمرین در ورزشگاه، انجام تکالیف خود، نوشتن مقاله یا انجام کار روزانه خود.

مهم نیست که تا زمانی که صدای انگلیسی در گوش شما و مغز شما باشد، بیشتر انگلیسی را یاد می گیرید تا بدانید!

آموزش زبان

2. شباهت ها را یاد بگیرید

آنچه علم می گوید:

یکی از سخت ترین چیزها در مورد یادگیری یک زبان جدید، فراگیری همه صداهای جدید است. زبان انگلیسی حتی ممکن است برخی از صداهای که زبان مادری شما هرگز استفاده نمی کند!

خبر خوبی است، با این حال، با توجه به این مطالعه، ما همه متولد شده با درک که صداهای معنی دارند و چه چیزی نمی کنند. هرچند زبان ها می توانند بسیار متفاوت باشند، اما همه آنها شباهت هایی به هم دارند.

به عنوان مثال، حتی اگر برخی از کلمات انگلیسی با حروف “BL” شروع می شوند (مانند “blink”)، احتمالا هرگز یک کلمه را با حروف “LB” نخواهید شنید. سعی کنید آن صدا را بسازید. عجیب است! بعضی از صداها فقط برای نوزادانی که هیچ کلمه ای را نمی دانند، حساس نیستند.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

در هنگام یادگیری زبان انگلیسی، این واقعیت را در ذهن داشته باشید.

اگر یک کلمه یا یک صدا را که غیرممکن به نظر می رسد می شنوید، احتمال وجود این غیرممکن است! اگر می دانید بعضی از صداها بعید به نظر می رسد در زبان انگلیسی، شما می توانید به راحتی یاد بگیرید به طلسم.

به عنوان مثال، اگر شما در حال تلاش برای نوشتن کلمه “شبح” هستید و مطمئن نیستید که h قبل یا بعد از g باشد، سعی کنید آن را با صدای بلند بیان کنید.

اگر شما سعی می کنید “hgost” بگوید، صدای HG به نظر غیرممکن است، آیا اینطور نیست؟ اما صدا “GH” در “شبح” امکان پذیر است. از آن استفاده کنید

3. صداهای جدید را به صورت جداگانه یاد بگیرید

آنچه علم می گوید:

یادگیری زبان انگلیسی باعث تغییر شغل مغز شما می شود. شگفت آور، یادگیری زبان جدید واقعا باعث رشد مغز شما می شود! یک مطالعه کشف کرد که، همانطور که ما یک زبان را یاد می گیریم، بخش هایی از مغز ما بزرگتر می شوند. رشد بزرگتر، آسانتر شدن زبان جدید برای یادگیری شما خواهد بود.

با این حال بخش جالب دیگری از آزمایش در این مطالعه نشان داد که مغز ما به صداهای مختلف واکنش متفاوت دارد.

به عنوان مثال، نامه های L و R برای شنوندگان زبان دشوار است، به ویژه اگر زبان مادری آنها فقط برای یک صدای (مانند ژاپنی) یک حرف داشته باشد. این آزمایش نشان داد که وقتی انگلیسی زبانان حرف L و R را شنید، دو قسمت مختلف مغز آنها به صداها واکنش نشان داد. سخنرانان ژاپنی فقط یک منطقه واکنش نشان دادند.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

قبل از اینکه انگلیسی صحبت کنید و زبان انگلیسی را بفهمید، صداهای انگلیسی را یاد بگیرید. این یک پست عالی پر از اطلاعات در مورد صداهای مختلف انگلیسی است و چگونه آنها را تلفظ کنید.

برای تلفن های موبایل که برای شما سخت تر است، آنها را درک کنید، آنها را تلفظ کنید و آنها را به سختی مطالعه کنید.

بعضی از آزمایشات نشان می دهد که گوش دادن به صداهای آهسته می تواند به کمتر از یک ساعت کمک کند. حالا سریع است

شما نیازی به هیچ نرم افزاری خاص برای کاهش سرعت صدا ندارید. یوتیوب می تواند این کار را برای شما انجام دهد! با استفاده از صدا (یا صداها) که به کمک نیاز دارید، ویدیوهایی از زبان مادری خود را پیدا کنید. در اینجا یک علامت بزرگ با کلمات مختلف است که از حروف R و L استفاده می کنند.

برای تغییر سرعت، روی نماد تنظیمات در پایین سمت راست پخش کننده ویدیویی کلیک کنید (مثل یک چرخ دنده یا چرخ کوچک). سپس بر روی “سرعت” کلیک کنید و یک سرعت کمتر از 1 را انتخاب کنید.

سعی کنید با سرعت 0.25 دقیقه به مدت 10 دقیقه گوش کنید، سپس 0.5 برای 10 ثانیه دیگر. سپس فیلم را با سرعت نرمال پخش کنید. چند بار این کار را با صداهای مختلف انجام دهید و متوجه خواهید شد که صداهای دشواری ساده تر و ساده تر می شود؛ این باعث رشد مغز شما می شود!

آموزش زبان

4. از ترکیبات کلمه استفاده کنید

آنچه علم می گوید:

هنگامی که از ترکیبات کلمه استفاده می کنید، کلمات را با کلمات، صدا، حرکات، ایده ها یا تصاویر ارتباط می دهید. هنگامی که شما صدای “woof” را شنیدید، شما آن را مرتبط می کنید – آن را با سگ وصل کنید. هنگامی که شما یک عکس از یک خورشید را ببینید، شما بلافاصله از کلمات “خورشید”، “گرم” و “گرم فکر می کنم.” شما لازم نیست به صرف هر زمان تفکر این، این کلمات را به ذهن شما به طور خودکار آمده است.

کلمات یادگیری از طریق انجمن ها نه تنها سرگرم کننده است، بلکه یک راه بسیار مفید برای سرعت بخشیدن به یادگیری زبان انگلیسی است. دانشمندان با استفاده از این مطالعه به نگاه کردن به زبان اشاره، زبان که افراد ناشنوا برای برقراری ارتباط و استفاده از دست و انگشتان به جای صداها برای ایجاد کلمات استفاده می شود.

یک آزمایش نشان داد که یادآوری نشانه هایی است که به نظر می آیند، بسیار ساده تر است. این به این معنی است که واژه ی زبان اشاره برای “خوردن” آسان تر است زیرا به نظر می رسد که فرد خوردن است. هنگامی که حرکت دستان شما به طور جدی به این ایده متصل نیست، یادگیری کلمات سخت تر است.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

وقتی کلمات جدیدی یاد می گیرید، سعی کنید آنها را در گروه ها یاد بگیرید. یک کلمه را با یک تصویر، یک حرکت یا یک کلمه دیگر ترکیب کنید. وقتی این اتصال قوی را در ذهن خود دارید، به راحتی آن را به یاد می آورید.

سعی کنید از دست و بدن خود برای نشان دادن معنی کلمات که یاد می گیرید، حداقل تا زمانی که خودتان آن را به یاد داشته باشید، استفاده کنید. شما همچنین می توانید به جای نوشتن تعاریف، برخی از تصاویر را امتحان کنید.

برای یک فعالیت سرگرم کننده، سعی کنید کلمات را به آنچه که آنها معنی دارند تبدیل کنید. شما می توانید با استفاده از جستجوی Google Images چند ایده پیدا کنید. انجام این کار نه تنها به معنای یادآوری شما را به یاد می آورد، بلکه املا را نیز به یاد می آورد!

5. الگوهای را به خاطر بسپارید، نه قواعد

آنچه علم می گوید:

آیا می توانید الگو را تکرار کنید؟ چقدر خوب می توانید الگوهای خود را به خاطر بسپارید و تکرار کنید، ممکن است به این معنی باشد که شما به راحتی می توانید یک زبان جدید را یاد بگیرید.

در این مطالعه، دانش آموزان گروهی از اشکال را بعد از دیگری نشان دادند. دانش آموزانی که بهترین در پیدا کردن الگوهای در اشکال بودند نیز بهترین در یادگیری عبری بود. زبان ها از الگوهای ساخته شده اند و ساده تر این است که برای پیدا کردن این الگو ها، ساده تر برای آن است که زبان خود را یاد بگیرید.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

شما ممکن است برخی از وقت ها در حال یادگیری قوانین گرامر و املا به زبان انگلیسی است. به جای فکر کردن به آنها به عنوان قوانین، سعی کنید الگوها را به خاطر بسپارید.

به عنوان مثال، به طور منظم گذشته نگاه کنید. این قانون می گوید “برای تغییر یک فعل منظم به شکل گذشته خود، به انتهای فعل اضافه کنید”. اگر می توانید به خاطر داشته باشید که فقط از خواندن جمله، عالی است! برای اکثر ما، هر چند، سخت است که این قاعده را درک کنیم، مگر اینکه ما آن را استفاده کنیم.

به جای آن به یادگیری حکومت به عنوان یک الگو، فقط به یک گروه از افعال منظم و نسخه های گذشته خود نگاه کنید:

باران – باران
می خواهی – خواستی
یاد بگیرید – یاد گرفتید

الگوی شما را می بینید؟ بیایید گام دیگری ببریم بین گروه بعدی افعال و گروه قبلی اختلاف وجود دارد.

طرح – برنامه ریزی شده
Rot – Rotted
توقف – متوقف شد

تفاوت اینجا را ذکر کنید؟ الگو چیست؟ قانون این سه فعل گذشته که تحت گوید که “هنگامی که یک فعل به پایان می رسد در صامت – واکه – صامت، آخرین نامه دو بار نوشته شده است قبل از اد اضافه شده است.”

بنابراین دفعه بعد که شما در حفظ قوانین مشکلی دارید، به جای آن به الگوهای نگاه کنید.

آموزش زبان

6. عبارات را یاد بگیرید، نه کلمات

آنچه علم می گوید:

بعضی از کلمات به معنای خودشان هستند، اما وقتی که با کلمات دیگر قرار می گیرند معنای کاملا متفاوت دارند. همانطور که گوش می کنیم یا یک جمله را به زبان انگلیسی می خوانیم، به دنبال این گروه ها هستیم.

در جمله “من فرار کردم”، شما می گویید که شما بدون هدف فرار کردید. اگر شما فقط دو کلمه را اضافه کنید، به “من در اطراف پارک رفته” تبدیل می شود، که معنای کاملا متفاوت دارد. شما بیشتر و بیشتر در مورد جمله و کلمات در آن را یاد می گیرید که شما گوش می دهید.

این ممکن است به نظر شگفت انگیزی نرسد، اما تا همین اواخر زبان شناسان (افرادی که زبان را مطالعه می کنند) فکر کردند که ما به یک جمله کامل گوش می دهیم و سپس آن را به بخش هایی تقسیم کنیم. یک مطالعه توضیح می دهد که منظور از کلمات ممکن است مهم تر از کل جمله باشد.

به این ترتیب، به این نکته فکر کنید: “نان و کره” و “کره و نان” معنای مشابهی دارند، اما تنها یک عبارت صحیح از کلمات (نان و کره) دارد.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

واژه های خودآموزی به تنهایی می تواند دشوار باشد زیرا بسیاری از کلمات بیش از یک معنی دارند. فقط دانستن یک کلمه به این معنا نیست که شما قادر به استفاده از آن خواهید بود. بنابراین هنگامی که کلمات جدید یاد می گیرید، یاد بگیرید چگونه در عبارات، احکام و گفتگو استفاده می شوند.

به عنوان مثال، کلمه “retrospect” به معنی نگاه کردن به چیزی است. شما احتمالا هرگز آن را بدون کلمه “in” قبل از آن بدون استفاده از کلمه “in” استفاده می کنید: “در گذشته، من نباید کل کیک را بخورم.” یاد بگیرید که چگونه کلمات با هم گروه بندی می شوند و هنگامی که صحبت می کنید طبیعی تر صدای شما را می شنوید.

7. با موسیقی یاد بگیرید

آنچه علم می گوید:

آیا شما یادآوری آهنگ های ناز شما یاد گرفته هنگامی که شما خیلی جوان بود؟ شرط می بندم که هنوز می توانید آهنگ های خود را که مادر یا معلم هایتان به شما آموخته اند، بخوانید. اما شما این آهنگ ها را خیلی وقت پیش یاد گرفتید! چگونه می توانید آنها را به خوبی به یاد داشته باشید؟

وقتی کودک هستید، موسیقی برای یادگیری زبان بسیار مهم است. به همین دلیل بچه ها آهنگ هایی دارند که به آنها یادآوری اعداد و حروف کمک می کنند، یاد بگیرند چگونه حروف صدادار و کلمات جدید یاد بگیرند. آهنگ های تکراری و موسیقی برای کمک به بچه ها بخش های مهم زبان را به یاد می آورند.

بزرگسالان نیز با موسیقی راحت تر می شوند. مهارت های زبان معمولا به عنوان بسیار مهم دیده می شود و موسیقی مهم نیست. اما با توجه به یک مطالعه، راه هایی که ما هر دو موسیقی و زبان را یاد می گیریم بسیار شبیه هستند و هر دو بسیار مهم هستند! ما یاد می گیریم که “ba” و “da” صدایی متفاوت دارند، همانطور که ما یاد می گیریم که صدای ترومپت و پیانو متفاوت است.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

زبان تقریبا یک نوع از موسیقی خود است. مهارت های یادگیری زبان با استفاده از موسیقی باعث می شود یادگیری آسان تر و سریع تر شود. آهنگ های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، که بسیاری از آنها می توانید در بانک زبان پیدا کنید. گوش دادن به آهنگ ها و آواز خواندن همراه با آنها، و شما به زودی به عنوان یک بومی صحبت خواهید کرد!

هیچ کلید میانبر واقعی برای یادگیری انگلیسی به سرعت وجود ندارد، اما علم ثابت کرده است که برخی نکات بهتر و سریعتر از دیگران کار می کنند.

با توجه به مطالعات و آزمایش های علمی، نکات بالا به شما کمک خواهد کرد تا زبان انگلیسی را بهتر و سریعتر یاد بگیرید.

و همانطور که شما یاد می گیرید و رشد می کند، مغز شما هم خواهد شد!

همراه ما با آموزش های زبان انگلیسی در بانک زبان باشید.

آموزش انگلیسی

بررسی نظرات Reviews

    You must log in to submit a review.